Odkryj Les Menuires: małe przyjemności, wielkie emocje

Widok na Les Menuires
Widok na Les Menuires

Miejsce, które tętni życiem

Obchodzący w tym roku 60-lecie istnienia, Les Menuires to topowy ośrodek, który zachwyca nie tylko niebiańskimi widokami (położenie w samym sercu regionu 3 Dolin robi swoje) i nowoczesną infrastrukturą, ale przede wszystkim niesamowitym klimatem, który sprawia, że hasło “Friendly Menuires” stało się manifestem tego wyjątkowego resortu. Tutaj rozbijają się stereotypy, a podróżników czeka odkrycie Francji, jakiego nie doświadczą nigdzie indziej!

Ośrodek założony w 1963 roku, ostatnie lata spędził na intensywnym rozwoju i inwestycjach, które zdecydowanie podniosły komfort i prestiż ośrodka. Trasy są tu słoneczne i świetnie przygotowane, mniej zatłoczone niż w sąsiadującym Val Thorens, a zaplecze turystyczne – zarówno pod kątem miejsc na stoku jak i w miasteczku zapewnia wszystko czego potrzebujemy, aby wypocząć po intensywnym szusowaniu. A jest po czym! 160 kilometrów tras na wysokościach od 1450 do 2800 metrów n.p.m! A na trasy zabiorą nas w większości gondole i nowoczesne wyciągi krzesełkowe.

Poczuj, poznaj, doświadczaj

Bez względu na to, czy jesteś początkujący na stoku czy w sercu masz off-piste – znajdziesz tutaj przestrzeń dla siebie. Doskonałe warunki śniegowe przez cały sezon zachęcają do eksplorowania ośrodka – zarówno na trasach jak i poza nimi. Co więcej – zakwaterowanie w dużej większości odbywa się na zasadzie ski-in ski-out, co tylko uprzyjemnia poruszanie się po ośrodku.

Jeśli lubicie się chwalić odwiedzanymi miejscówkami a selfie stick macie nieustannie pod ręką – dobrze trafiliście! Widoki tutaj niejako ma się w pakiecie, połączenie ośnieżonych szczytów i umiejscowienie tras robią swoje. Widać, że ośrodek kreatywnie podszedł do kwestii foto spotów, które są również oznaczone na mapce z trasami. Marzy Wam się selfie z wielkim drewnianym totemem w kształcie kozy na szczycie wzgórza Masse (oj wiemy, że na pewno!) – zrobione, zaaranżowana do zdjęć przestrzeń z Krainy Lodu – mamy to! Les Menuires ma dystans do siebie, a to jest zaraźliwe. Do tego dołóżmy dobrze wyposażone przestrzenie do odpoczynku, takie jak wspomniane miejsca piknikowe, liczne apresownie i fun parki w full brandingu z logo ośrodka – a luz robi się sam!

Dla tych co potrzebują przestrzeni

Trasy i wyciągi przejeżdżają tu dosłownie pomiędzy hotelami, więc żeby znaleźć się na stoku wystarczy wyjść przed drzwi rezydencji. Dzień spędzić na szusowaniu, wieczory w jednej z dostępnych cenowo francuskich restauracji lub na imprezie. Solo czy z większą ekipą – nie sposób się tu nudzić!

Masz jakieś pytania, albo swoje historie związane z Les Menuires? Odezwij się do nas: info@taksidi.pl

#lesmenuires #friendlymenuires #small pleasures great emotion

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *