Narty w Szwajcarii w studenckim budżecie

snowboard Szwajcaria

Przysłowiowa szwajcarska jakość

Szwajcaria, wraz z ośrodkami takimi jak Verbier, Zinal czy Veysonnaz, to definicja wysokiej klasy infrastruktury narciarsko-snowboardowej.

W haśle znanej marki samochodów słyszymy o niemieckiej precyzji czy hiszpańskim temperamencie, a szwajcarska jakość stała się niemal związkiem frazeologicznym, który nie potrzebuje reklamy, gdyż jest marką samą w sobie. Szwajcaria już tak ma, że wszelkie jej wyroby i usługi owiane są dobrą sławą. Jak to się ma do sektora turystycznego? Oczywiście nie ma tu mowy o kompromisach.

W Szwajcarii amatorzy sportów zimowych nie będą rozczarowani. Lokalny personel niestrudzenie czuwa nad tym, by stoki były zawsze przygotowane. Nieskromne środki przeznaczane rokrocznie na inwestycje w ośrodkach owocują możliwością poskromienia wszelkich niespodziewanych warunków pogodowych. Doświadczona obsługa oraz narzędzia takie jak nowoczesne ratraki czy liczne armatki śnieżne to przepis na pomyślne sprostanie wyzwaniom oraz zapewnienie gościom nienagannych warunków do sportowego urlopu w zimowej odsłonie.

Niestety, poza niepodważalną jakością usług, do Szwajcarii przywarła również łatka wysokich kosztów pobytu, z czym również trudno dyskutować. Znamy jednak sposób na to, aby obejść zaporowe ceny i móc się cieszyć jazdą na najwyższym, szwajcarskim poziomie. Rozwiązaniem jest dołączenie do eventu, organizowanego przez biuro podróży wyspecjalizowane w organizacji wypadów zimowych. Jedną z takich firm jest TAKSIDI, które z racji oferty zorientowanej głównie na ludzi młodych, proponuje wyjazdy dostosowane do realnych możliwości finansowych tej grupy.

Taksidi, czyli po grecku “podróż”

Wyjazdy zimowe mają taką specyfikę, że nawet zwolennicy podróży na własną rękę, robią wyjątek, by pojechać z biurem turystycznym. Warto jednak wybrać organizatora, który pasuje do naszych oczekiwań. Biuro podróży nie musi oznaczać emeryckiej wycieczki.

I tu pojawia się Taksidi, którego zespół zasilają doświadczeni piloci, instruktorzy, eventowi wymiatacze, którzy swoimi umiejętnościami i usposobieniem sprawią, że zechcemy zostać w tej społeczności na znacznie dłużej niż jeden wyjazd.

Osoby, które jadą z Taksidi po raz pierwszy, przekonują się, że oprócz widocznych oszczędności, zyskują wiele więcej. Czym charakteryzują się eventy Taksidi? Organizatorami są młodzi pasjonaci sportów i przygód, przez co wyjazdy organizowane przez biuro, przypominają bardziej organizację wypadu dla paczki przyjaciół, niż komercyjnego eventu. Wieloletnie doświadczenie pozwala im jednak przebić to na dużą skalę i co roku zapewniać zimowe rozrywki dla kilku tysięcy osób.

Ile realnie oszczędzamy?

Przykładowo, w ośrodku narciarskim Verbier, 6-dniowy Skipass, czyli karnet uprawniający do dostępu do wyciągów narciarskich bez limitu w ciągu 6 dni to cena około 350 CHF (franków szwajcarskich), co daje kwotę rzędu 1550 PLN.

Najtańsze opcje zakwaterowania na znanym portalu do wyszukiwania noclegów zaczynają się od 350 EUR tygodniowo od osoby przy rezerwacji 4-6-osobowej. To daje kolejne 1300-1500 PLN. Do tego loty… lub benzyna. Dodatkowo trzeba zebrać kilkuosobową ekipę, żeby taki wyjazd móc nawet rozważać. Wysokie ceny plus brak autonomii w podjęciu decyzji nierzadko spisują marzenia o białym szaleństwie na straty.

Natomiast podczas wyjazdu zorganizowanego przez Taksidi, w cenie podstawowej ok. 2300 PLN, czyli raptem 700 PLN więcej niż sam karnet dla indywidualnego narciarza w Verbier, dostajemy pakiet z zakwaterowaniem w rezydencji o wysokim standardzie, dojazd komfortowym autokarem, karnet, ubezpieczenie oraz opiekę kadry.

Wyżywienie każdy organizuje na miejscu wedle uznania. Zakwaterowani będziemy w apartamentach z aneksem kuchennym, także możemy gotować we własnym pokoju. Biuro oferuje nawet opcję wzięcia dodatkowego bagażu do autokaru, więc istnieje możliwość, zabrania zapasów żywności z domu, żeby nie martwić się na miejscu o ceny i nie tracić na zakupy cennego czasu, który lepiej spożytkować na jedną z licznych atrakcji!

Trudno pominąć najbardziej bieżący temat, czyli pandemię COVID 19. W ramach oferowanego przez Taksidi ubezpieczenia assistance nie musimy się martwić, że zbankrutujemy w przypadku hospitalizacji czy niefortunnie nałożonej kwarantanny. Takie koszty zostaną pokryte, a ich kadra pomoże nam wszystko zorganizować.

Co ważne, biuro stwarza swobodę dołączenia dla osób, wybierających się w góry solo. Zawodowo dobierają ludzi w zgrane ekipy. Nie musimy już tracić czasu na negocjację ze znajomymi, jeśli jest wyjazd, na który chcemy pojechać. Najlepsza paczka zaczyna się od wyjazdu w pojedynkę. Taksidi taką dla nas znajdzie!

Więcej niż stoki

Wiadomo, że przy wyjeździe dla dorosłych, nikt nikogo nie trzyma za rączkę, jednak piloci i instruktorzy podczas eventu zorganizowanego robią realną różnicę w odbiorze wypadu w góry. To dzięki nim narciarski wyjazd nabiera wyjątkowego klimatu.

Biuro sprofilowane pod indywidualne preferencje jest swego rodzaju katalizatorem towarzystwa. Także wybór organizatora jest kluczowy, aby na wyjazdach zrzeszał ludzi, zbliżonych wiekiem i zainteresowaniami. Z takich wypadów notorycznie rodzą się wieloletnie przyjaźnie, a nawet związki.

Kadra dba o to, żeby ludzie naturalnie chcieli spędzać ze sobą czas. Sprzyja temu nawet wielogodzinna podróż autokarem, która wbrew pozorom potrafi być całkiem rozrywkowa, a już na pewno jest pretekstem do integracji!

Wspólne wieczorne atrakcje w swobodny sposób pozwalają poznać osoby spoza ścian naszego apartamentu i dać początek nowym znajomością, których historia często eskaluje znacznie poza tygodniowe ramy czasowe danego eventu. Wspólne wyjścia do knajp, aby ze smakiem zgłębić lokalną kulturę, liczne quizy i wyzwania, podczas których możemy dać popis swoich umiejętności i wiedzy. Przy dobrze dobranej grupie imprezy są bez zadęcia, a zabawa sama się rozkręca. Biura podróży chcąc wyróżnić się swoją ofertą, regularnie porywają się na nieszablonowe atrakcje, jak chociażby jazda ratrakami. Biuro Taksidi podczas największych eventów organizuje koncerty ze znanymi artystami oraz ciekawe warsztaty, np. browarnicze czy taneczne.

Do zobaczenia na szczycie

Jeśli marzą nam się szwajcarskie, nienaganne warunki do szusowania, serowa uczta, obfita w lokalne dania takie jak Raclette czy Fondue w gronie nowo poznanych przyjaciół, wesołe Apresski ze zgraną ekipą, to nie musimy rezygnować z tych marzeń ze względu na ceny. Rozważmy wyjazd z biurem podróży, a podczas wyboru organizatora, weźmy pod uwagę jego grupę docelową, charakter wyjazdów i oryginalne atrakcje, które będą wartością dodaną do uprawiania sportów zimowych w topowych resortach w Szwajcarii takich jak Verbier czy Zinal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *