Najlepsze kurorty w Szwajcarii dla początkujących narciarzy

narciarze w ośrodku w Szwajcarii

Nendaz – idealny dla rodzin

Nendaz leży w Alpach Pennińskich, w centrum regionu Cztery Doliny. Sąsiaduje z prestiżowym ośrodkiem Verbier, a także z  Bruson, La Tzoumaz czy Veysonnaz. Kurort Nendaz znany jest z rodzinnej atmosfery, warto przyjechać tu z dziećmi. Na miejscu znajdują się liczne szkoły i przedszkola narciarskie, w których już trzyletnie maluchy uczą się jazdy na nartach czy snowboardzie. Aż trzydzieści pięć tras w pobliżu przeznaczonych jest dla amatorów. Na ponad czterystu kilometrach słonecznych, zaśnieżonych dróg zjazdowych, do których dostęp daje jeden skipass na cały kompleks Czterech Dolin, można zjeżdżać od grudnia do kwietnia.

Ski touring i rakiety śnieżne w Nendaz

Zimą w Szwajcarii warto spróbować swoich sił także w innych dyscyplinach. W Nendaz organizowana jest nie lada atrakcja – wędrówki przez las w rakietach śnieżnych. Z latarkami czołowymi można udać się na nocną wyprawę, na której finiszu czeka ognisko i uczta ze szwajcarskich lokalnych przysmaków, na przykład gorącego sera Raclette.

Polecamy także ski touring, czyli podchodzenie pod górę na specjalnych, lekkich i delikatnych nartach podklejonych skórą i zjazd wytyczoną trasą, których w Nendaz jest sporo.

Villars – kurort dla amatorów z widokiem na Mont Blanc

Położony na wysokości 1300 m n.p.m. szwajcarski kurort Villars znany jest ze stoków, z których w pogodniejsze dni rozciąga się niesamowity widok. Przy lepszej pogodzie podziwiać stąd można nawet sam Mont Blanc! Większość stoków przygotowana jest dla amatorów i średniozaawansowanych narciarzy. Dla początkujących jeżdżących na nartach w Szwajcarii najodpowiedniejsze będą szlaki Bretay-Orsay i Chaux Ronde. Miasto oferuje także bezpłatne stoki do nauki jazdy.

Do dyspozycji dzieci są oczywiście szkoły narciarskie, zachęcające swoją maskotką Snowli, oraz sztab instruktorów. Po intensywnym szkoleniu najmłodsi zrelaksować się mogą na jednym z zimowych palców zabaw. W pobliżu znajdują się także dziecięce snowparki (w Villars, Gryon i Les Diablerets).

Mürren – wyjazd w Alpy idealny dla par

Urocza górska miejscowość Mürren jest najwyżej położonym ośrodkiem sportów zimowych w tej części Szwajcarii. Nie wjedziesz tu samochodem – aby dostać się do hotelu, musisz skorzystać z kolejki lub tramwaju. Okolica jest zachwycająca. Można ją podziwiać ze szczytu Schilthorn, na którym znajduje się… obrotowa restauracja! Bywał tu sam James Bond. Urocze drewniane domki, brak ruchu samochodowego, wodospady i skalne ściany to największe zalety tego ośrodka. Prawie połowa stoków to tereny przeznaczone dla początkujących narciarzy. Cisza, spokój, zaśnieżone stoki – czego chcieć więcej od wyjazdu na narty do Szwajcarii.

Arosa Lenzerheide – narty w Szwajcarii dla najmłodszych

W tym rodzinnym regionie narciarskim, utworzonym z połączenia miejscowości Arosa z Lenzerheide, na miłośników sportów zimowych czeka ponad sto kilometrów łatwych tras narciarskich. Najmłodsi mogą nauczyć się jazdy na nartach w towarzystwie postaci z bajek, pobawić w licznych parkach dziecięcych, a także przespacerować szlakiem tematycznym, którego głównymi bohaterami są… wiewiórki. Dodatkowych atrakcji jest mnóstwo, jak choćby bajecznie oświetlony tor saneczkowy czy wycieczka kolejką linową, w której posłuchać można bajek szwajcarskich gór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *