Verbier – najatrakcyjniejszy alpejski ośrodek narciarski

Sezon narciarski w Szwajcarii

Nie bez powodu szwajcarski kurort Verbier położony w Alpach Zachodnich na wysokości 1500 m n.p.m. zdobył tytuł najlepszej szwajcarskiej stacji narciarskiej w 2018 roku. Zima w Szwajcarii obfituje w duże opady śniegu, a aż trzysta dni w roku jest słonecznych. Puch utrzymuje się na stokach od listopada do maja, zatem sezon narciarski trwa aż pół roku!

Narty w Verbier dla każdego

W związku ze świetnymi warunkami miejscowość przyciąga narciarzy i snowboardzistów z całego świata. Jest tutaj miejsce i dla początkujących, i dla zaawansowanych, i dla miłośników białego szaleństwa, którzy od tras zjazdowych wymagają czegoś więcej niż tylko zaśnieżonej drogi w dół zbocza. W Verbier wyszaleć się można na ponad czterystu kilometrach tras, które są ze sobą połączone. Wystarczy jeden karnet do całego regionu Czterech Dolin, aby móc korzystać z dziewięćdziesięciu wyciągów od rana do wieczora!

ośrodek narciarski Verbier
ośrodek narciarski Verbier
snowpark w Verbier

Zaszalej w Snowparku w Verbier

Największy Snowpark w ośrodku Verbier położony jest na wysokości 2250 m n.p.m. przy wyciągu Chaux-Express. Każdy entuzjasta zimowych sportów ekstremalnych znajdzie tu mnóstwo porywających przeszkód, takich jak skocznie, boxy czy raile. Zabawę czas zacząć!

Alpy dla freeriderów

Corocznie w Verbier organizowany jest Xtreme – finał freeride’owych zawodów Freeride World Tour, który przyciąga tysiące miłośników szalonych zjazdów. To tutaj najlepsi freeriderzy mkną z dużą prędkością po najbardziej stromych, niebezpiecznych stokach poza wyznaczonymi trasami. Najtrudniejszy technicznie etap trasy ma pionowy spadek o ponad pół kilometra!

Ośrodek Verbier – mocne wrażenia na każdym kroku

Nawet jeśli nie przyjechałeś na snowboard czy narty do Verbier, nie sposób się tu nudzić! Można wybierać między rakietami śnieżnymi, skuterami, psimi zaprzęgami, lotem na paralotni, lodowiskiem czy przejażdżką najdłuższym w Europie, dziesięciokilometrowym torem saneczkowym.

Mało wrażeń? W dolinie Upper Bagnes znajduje się Mauvoisin – jedna z największych zapór w Europie, którą warto odwiedzić. A może masz ochotę zobaczyć Mont Blanc o wschodzie słońca? Ze szczytu Mont Fort, na który wjedziesz jedną z czterech kolejek linowych, będziesz mógł podziwiać imponujące góry i lodowce.

Po dniu pełnym wrażeń proponujemy odprężyć się w jednej z kameralnych saun, ogrzać się w jacuzzi czy zrelaksować podczas masażu.

zabawa w ośrodku narciarskim Verbier
ośrodek narciarski Verbier zimą

Dlaczego Verbier?

Różnorodność i ogromna liczba stoków, wyciągów oraz tras sprawiają, że każdy znajdzie w tym regionie coś dla siebie. Nieważne, czy jesteś profesjonalistą, czy dopiero stawiasz na nartach w Szwajcarii swoje pierwsze kroki. Nawet jeśli nie jesteś entuzjastą śniegu, sanek czy snowboardu, nie pożałujesz wyjazdu w Alpy. Wystarczy kęs regionalnego dojrzewającego sera Bagnes o łagodnym smaku i widok zaśnieżonych gór o poranku. Czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *