Zima w Szwajcarii dla dwojga

Alpejskie szlaki

Po Alpach można spacerować nie tylko latem. Dla turystów przeznaczone są tysiące kilometrów różnorodnych tras. Zimą szlaki oznaczone są wysokimi, pomarańczowymi tyczkami, żeby w razie intensywnych opadów śniegu nie zgubić drogi. Każda wycieczka to wasze wspólne, niezapomniane przeżycia, malownicze chaty na stokach gór i kontakt z nieskażoną przyrodą.

Naturalne lodowiska

Kiedy twój partner będzie szusował na nartach w Szwajcarii, ty także możesz się nieco rozerwać i zmęczyć. Skorzystaj z naturalnych lodowisk na zamrożonych jeziorach. Są na nich wypożyczalnie łyżew, bary z kiełbaskami i grzanym winem, stoiska lokalnych przedsiębiorców. Jedną z największych ślizgawek jest ta o powierzchni prawie 10 kilometrów kwadratowych na jeziorze Lac de Joux.

Narty biegowe i rakiety śnieżne

Narty biegowe są tak popularne jak snowboard w Szwajcarii. W każdym większym kurorcie znajdziecie specjalne ścieżki i trasy, a także wykwalifikowanych instruktorów. Podobnie z wędrówkami na rakietach – zimowy spacer z dala od cywilizacji jest magiczny! Jeśli macie ochotę na specjalne atrakcje, koniecznie weźcie udział w nocnej wędrówce rakietami śnieżnymi zakończonej ogniskiem z lokalnymi przysmakami i winem.

Wspólny relaks po dniu pełnym wrażeń

Po intensywnym dniu spędzonym na mroźnych spacerach i nartach w Szwajcarii należy się wam wypoczynek. W każdym większym kurorcie znajdziecie romantyczne restauracje z lokalnymi przysmakami. Pozwólcie sobie na odrobinę luksusu, zamówcie wino i spróbujcie raclette – rozpływającego się sera podawanego z sałatką czy wędlinami. Odwiedźcie baseny termalne z jacuzzi i saunami, w których wygrzejecie zmęczone ciała i pozbędziecie się zakwasów. Zwykle z term rozciągają się niesamowite widoki na ośnieżone szczyty.

Tory saneczkowe

Kto powiedział, że sanki są tylko dla dzieci? W Szwajcarii tory saneczkowe są profesjonalnie przygotowane i przeznaczone tylko dla saneczkarzy. Dostępne są przy niemal każdym większym kurorcie. Mają po kilka kilometrów długości (najdłuższy – 10 km), są pełne zakrętów  i wiją się między górami i wiaduktami. To atrakcja dla każdego, dla małych i dużych.  Tego wyjazdu w Alpy nie zapomnicie! Malownicze widoki z czerwonymi pociągami na tle śniegu pozostaną na zawsze w waszej pamięci.

Na wysokościach

Chcecie mieć Mont Blanc na wyciągnięcie ręki? Czemu nie? Kolejną atrakcją, z której warto skorzystać, będąc na nartach w Szwajcarii, są wszelkiego rodzaju kolejki, które wzniosą was na szczyty Alp. Nietypowym przeżyciem jest na przykład wjazd kolejką linową na Schilthorn. Tam możecie zjeść coś pysznego w obrotowej restauracji Jamesa Bonda. Inna kolejka – w Zermatt – zabierze was do najwyżej w Europie położonej stacji (3883 m n.p.m.), skąd rozpościera się widok na największy lodowiec Alp i kilkadziesiąt innych szczytów. Do wyboru macie także wycieczkę na Titlis pierwszą na świecie obrotową gondolą. Na wysokości 3000 m n.p.m. czeka was sporo atrakcji, jak na przykład Jaskinia Lodowcowa czy Titlis Cliff Walk – najwyżej zawieszony w Europie most.

Podróż pociągiem w świetle księżyca

Jeśli już jesteście zimą w Szwajcarii, koniecznie skorzystajcie z nocnej przejażdżki pociągiem z St. Moritz. Zjecie w nim wyśmienitą kolację i wypijecie prosecco, podziwiając lodowce i przełęcze. Na wysokości ponad dwóch tysięcy metrów pociąg zatrzymuje się, a podróżni mogą pozachwycać się widokiem na zamarznięte jezioro. Powrotną trasę pociąg pokonuje w całkowitych ciemnościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *